Kas yra sojų vaškas? Iš ko gaminamos sojų žvakės ir kokia yra sojų vaško nauda?

Natūralūs sojų vaškai pasaulyje pastaruoju metu labai išpopuliarėjo, daugiausia dėl to, kad jie tikrai mažiau toksiški nei klasikiniai parafininiai vaškai. Tokio tipo žvakės yra tokios saugios, kad jas galima saugiai naudoti net šalia vaikų ar nėščių moterų. Tačiau naudojimo saugumas nėra vienintelis sojų vaško privalumas. Tai taip pat labai efektyvu. Ją naudojant pagaminta žvakė gali degti net pusę laiko ilgiau nei žvakė iš parafino.

Gaminiai Tavo namams

12/8/20212 min read

KAS YRA SOJŲ VAŠKAS?

Sojų vaškas yra visiškai natūralus produktas, kurį galima naudoti tiek aromaterapinėms, tiek masažinėms žvakėms. Be abejo, sojų vaškus žvakėms galima vadinti ekologiškais produktais dar ir dėl to, kad juose nenaudojami sudėtingi cheminiai procesai. Tai tiesiog augalinis vaškas, gaunamas iš sojų pupelių. Dėl paprastos gamybos ir visų natūralių ingredientų naudojimo jis yra saugus net alergiškiems žmonėms, taip pat biologiškai skaidus, o tai labai svarbu tais laikais, kai aplinkos apsauga tampa vis svarbesnė. Paliktas natūraliomis sąlygomis, vaškas labai greitai suyra ir dėl šio proceso nesusidaro pavojingos ar kenksmingos medžiagos tiek žmogaus sveikatai, tiek gamtai. Daugelio žvakių atveju didelė sveikatos problema yra didelė jų anglies ar benzino sudėtis. Su sojų žvakėmis tokios problemos nėra, nes vaškas degdamas išskiria minimalius šių ingredientų kiekius.

SOJŲ VAŠKAS – KAIP GAMINAMAS VAŠKAS ŽVAKIŲ GAMYBAI?

Sojų vaškas yra vienas iš šalutinių sojų pupelių auginimo produktų. Nors tai visiškai natūralus produktas, ne visada jį galima pavadinti ekologišku – tai pirmiausia priklauso nuo to, ar tam tikra plantacija gali pasigirti turinti atitinkamus sertifikatus, ar ne (tai pirmiausia NON GMO sertifikatas). Sojų vaškas gaunamas grūdų smulkinimo proceso metu, iš kurio vėliau spaudžiamas ir sukietinamas aliejus. Dėl padidėjusios temperatūros jis įgauna skystą pavidalą, kuris dėl sojos gydomųjų savybių labai dažnai naudojamas kaip masažo aliejus.

SOJŲ VAŠKO PRIVALUMAI

Kaip visiškai saugus ir natūralus produktas, sojų vaškas turi daug privalumų. Vertingiausi apima:

 • netoksiškumas,

 • biologinis skaidumas,

 • natūralumas,

 • lengvai nuimamas nuo bet kokio paviršiaus – tereikia muilo ir šilto vandens,

 • degimo laikas ilgenis, lyginant su parafino žvakėmis,

 • deginimas žemoje temperatūroje (dėl to sojos vaškas negali skausmingai nudeginti),

 • galimybė ant odos tepti sojų vašką (paverčiamą šiltu aliejumi),

 • saugus naudojimas – sojų vaškas, skirtingai nei parafinas, išskiria iki 90% mažiau anglies dvideginio ir kitų kenksmingų medžiagų,

 • degimo metu nėra dūmų,

 • mažiau intensyvus ir malonesnis, palyginti su parafino žvakėmis,

 • jokių cheminių priedų, paprastai naudojamų parafino žvakėse.

Be to, sojų vaškas yra draugiškas veganams.

SOJŲ VAŠKO RŪŠYS

Verta suprasti, kad sojų vaškas būna kelių rūšių. Jo skirstymas pirmiausia priklauso nuo naudojimo formos. Atsižvelgiant į tai, sojų vaškai gali būti skirstomi į:

 • minkštas, skirtas įvairių tipų formoms pilti (šis tipas dažniausiai naudojamas žvakių gamyboje). Toks vaškas pasižymi labai geru sukibimu ir lygiu paviršiumi, kuris atsiranda jam sustingus;

 • kietos (dažniau vadinamos stulpinėmis), kurios pirmiausia naudojamos votų, stulpinių žvakių gamyboje. Šio tipo vaškas turi labai lygų ir aksominį paviršių, kurį lengva modeliuoti.

KODĖL NATŪRALI SOJŲ ŽVAKĖ YRA GERAS PASIRINKIMAS?

Sojų žvakės yra puiki alternatyva parafininėms žvakėms, kurios daugeliu atžvilgių kenkia jūsų sveikatai. Pastariesiems degant išsiskiria daug nuodingų junginių (įskaitant acetaldehidą, tolueną, benzeną ar formaldehidą ar suodžius, kurie nusėda ne tik ant baldų). Visai kitokia situacija su sojų pupelių žvakėmis. Šios ne tik neišskiria jokių kenksmingų junginių, bet ir dėl subtilių, bei natūralių kvapų nedirgina uoslės, neukelia galvos skausmų. Žvakė dega daug žemesnėje temperatūroje, o tai žymiai padidina jos naudojimo laiką. Reikėtų atsiminti, kad vaškas sojų žvakėje dega tolygiai, nepertraukiamai reikia degti mažiausiai 3 valandas (to dėka vaškas sušils tolygiai),

Natūralus, saugus, veganiškas. Tai tik dalis žodžių, kuriais galima trumpai apibūdinti sojų žvakes ir jų deginimo naudą. Dėl žalingo poveikio sveikatai stokos jie puikiai tiks kiekvienuose namuose.